poniedziałek, 7 marca 2016

Zwykły dzień pracy w niezwykłym miejscu

Sushi
Godzina 6:00. Czas ruszać do pracy. Podczas gdy wszyscy jeszcze śpią, kuchnia zaczyna tętnić życiem. Czarna, mocna, aromatyczna kawa na rozruch. Śniadanie uważane jest za najważniejszy posiłek dnia, aby wszyscy polarnicy mieli siłę do pracy. Na stole jasne i ciemne pieczywo, wędliny, sery, twarogi oraz różne przetwory owocowe i warzywne. Ale najważniejszy jest ciepły posiłek: jajecznica, jajka na miękko, owsianka, parówki i kiełbaski, zapiekanki oraz tosty. 
Pierś z kaczki z jabłkiem
Kluski śląskie, polędwiczka wieprzowa z grzybami


Rosół z kluskami lanymi, roladka z kurczka


Kotlet z  mintaja

Filet z kurczaka w płatkach, kotlet devolay, kotlet ziołowy, sznycel cielency

W-Z (wuzetka)
Po krótkim odpoczynku, czas na przygotowanie obiadu, który składa się z zupy, drugiego dnia z surówką, kompotu oraz deseru. Bardzo lubię gotować dla polarników i cieszy mnie widok pustych talerzy, wtedy wiem, że wszystkim smakowało. Po za tradycyjna polską kuchnią (schabowy, rosół, bigos, pierogi, gołąbki, itd.) przygotowuję także specjały z różnych zakątków świata (ossobuco, empanadas oraz zupę gumbo i sushi).

Ostatnim posiłkiem dnia, któremu również bardzo dużo poświęcam czasu jest kolacja na ciepło. Między innymi pierogi, pyzy z mięsem, knedle ze śliwkami oraz przeróżne sałatki. 

Niedzielny deser 
Praca na Stacji Polarnej odbywa się w trudnych warunkach, dlatego posiłki muszą być urozmaicone i zapewniać wszystkie niezbędne minerały, witaminy i kalorie. Stefanka
Faworki na tłusty czwartek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz